65 lat minęło, jak jeden dzień….

dziennik.pl
dziennik.pl

9 kwietnia na antenie TVP Seriale odbył się jubileusz Teresy Lipowskiej, która obchodzi w tym roku 65- lecie swojej działalności na scenie. Aktorka zadebiutowała już jako nastolatka w filmie „Pierwszy start”. Następnie zagrała w pierwszym polskim serialu telewizyjnym „Barbara i Jan”. A już od 15 lat występuje w kultowej roli Barbary Mostowiak w serialu „M jak miłość”. Czas zatem, by podsumować drogę, jaką do swojego zawodowego spełnienia pokonała Teresa Lipowska.

Gdy przestąpiła progi studia, wzrok wszystkich skierowany został na jej osobę. Chodząca elegancja, uśmiechnięta babcia oraz gadatliwa koleżanka. Przypomniano jej znane i nieznane oblicza sceniczne, pokazano najśmieszniejsze sceny z jej udziałem oraz zaproszono gości, by spróbowali swoich sił przy opisywaniu tej doświadczonej aktorki. Jako pierwsza wyzwanie podjęła Irena Karel, która opowiedziała o ich współpracy podczas kręcenia „Rzeczpospolitej babskiej”. Film opowiadał początkowo o zawziętej rywalizacji pomiędzy grupami żołnierzy – kobiecą i męską, która przerodziła się z czasem we współpracę. W przypadku Pani Ireny i Pani Teresy było przeciwnie, już od pierwszego spotkania na planie zdjęciowym trzymały się razem.
–Pomimo wielu ról kobiecych, w filmie nie było między nami – kobietami żadnej rywalizacji, jak podejrzewały nas o to media. Współpraca opierała się na sympatii i życzliwości, którą darzymy siebie do dziś – wspominała Irena Karel. O czasach serialu „Rodzina Połanieckich” opowiedziała Anna Nehrebecka, która podkreślała, że Teresa Lipowska od zawsze była bardzo ambitna, pracowita oraz sumienna.
-Jestem szczęśliwa, że po 65 latach pracy przed kamerą, wciąż jestem aktywna zawodowo – cieszyła się jubilatka.

Teresa Lipowska, Irena Karel, Anna Nehrebecka

Serial o największej oglądalności w Polsce – „M jak miłość” odegrał kluczową rolę w życiu Teresy Lipowskiej. Tego dnia nie mogło zabraknąć jej serialowej rodziny! Małgorzata Pieńkowska, Kacper Kuszewski, Marcin Mroczek oraz Witold Pyrkosz pojawili się, by podziękować za szczególną rolę, jaką Teresa Lipowska odegrała w ich pracy artystycznej, a także w życiu.

–Teresa jest taką osobą, która gdy tylko wszyscy się spotykamy, dopytuje o to, co wydarzyło się ostatnio w naszym życiu, pyta o nasze samopoczucie, czy o to czy mamy jakieś problemy, zawsze chce wszystko wiedzieć. Jak to „mama”. – szczerze odpowiadała Małgorzata Pieńkowska, serialowa córka aktorki.

Małgorzata Pieńkowska, Teresa Lipowska

Marcin Mroczek pojawił się na jubileuszu kontuzjowany. Aktor złamał nogę podczas meczu koszykówki, nie powstrzymało go to jednak przed przyjazdem na to wydarzenie. Aktor rozpoczął pracę w „M jak miłość” już w wieku 18  lat.
-Mama zabrała mnie i brata na casting, potraktowaliśmy to jako prezent urodzinowy. Następnie podczas pierwszych scen na planie byliśmy bardzo zdenerwowani i to właśnie pani Teresa rozładowała to napięcie. – podsumował pierwszy dzień na planie serialu.

Małgorzata Pieńkowska, Teresa Lipowska, Marcin Mroczek

Serialowy syn, oczko w głowie aktorki poza planem – Kacper Kuszewski przekazał wyjątkowy prezent jubilatce.
–Tereso, przekazuję Ci moją płytę, którą ostatnio wydałem pt. „Album rodzinny”, jako że jesteś od kilku lat częścią mojej rodziny – szczerze oświadczył Kacper Kuszewski.

Kacper Kuszewski, Teresa Lipowska

Gospodyni domu z sercem na dłoni: wysłucha, pocieszy, doradzi. Taka jest Barbara Mostowiak. Jaka tak naprawdę jest Teresa Lipowska? O to zapytano jej serialowego męża – Witolda Pyrkosza, który bez chwili wahania odpowiedział.
–Gdy ktoś zajdzie jej za skórę, nie jest łatwo. Gdy jesteś dla niej życzliwy, odwdzięczy się tym samym! – komplementował Witold Pyrkosz.

Kacper Kuszewski, Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz

Teresa Lipowska nie kryła wzruszenia, gdy jej przyjaciele tak licznie zgromadzili się, by razem z nią powspominać jej drogę do kariery, jej drogę do szczęścia. Warto było przypomnieć widzom, jak ważną rolę odegrała w polskiej telewizji Teresa Lipowska, warto było przywołać przykład osoby oddanej tyle lat swojej pasji, a zarazem pracy. Jaka jest recepta na takie spełnienie? Odwaga, ciężka praca, miłość do swojej pracy oraz życzliwość do ludzi!

The following two tabs change content below.
Klaudia Ceglarz

Klaudia Ceglarz

Mam na imię Klaudia. Uwielbiam muzykę na żywo. Szczególnie bliskie są mi dźwięki reggae. Można powiedzieć, że mam własną trasę koncertową z moimi przyjaciółmi. Nie, nie mamy zespołu. Podróżujemy po całej Polsce za koncertami zespołów, których słuchamy. Dlatego bliskie są mi wydarzenia kulturalne oraz sposoby na tanie podróżowanie. Jestem uśmiechniętą pesymistką. Lubię sobie ponarzekać, ale szybko wracam do rzeczywistości i dostrzegam pozytywne odcienie danej sytuacji. Piszę o wszystkim, co sprawia mi przyjemność, a tym samym wywołuje uśmiech na twarzach czytelników.
Klaudia Ceglarz

Ostatnie wpisy Klaudia Ceglarz (zobacz wszystkie)