6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja, Dzień Anioła

santa cDzisiejszy dzień jest wyczekiwany przez cały rok. Cieszą się z niego głównie dzieci, ale dorośli również mają niezłą frajdę. Dzień Świętego Mikołaja obwieszcza nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W tym roku dodatkowo magiczną aurę tworzy śnieg za oknem. Szkoda tylko, że razem z nim tak okropnie wieje… 

Ja jednak nie będę zagłębiać się w pogodę za oknem. Dla mnie tego dnia najważniejszy jest ciepły koc, gorąca herbatka i dobra książka, którą dostałam od Mikołaja. 🙂 Dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. W tym dniu gruby Pan z siwą brodą, w czerwonym ubranku, przynosi wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Dla tych mniej grzecznych również posiada w swoim ekwipunku coś, a mianowicie – rózgę. 🙂 Lata po świecie w swoich wielkich saniach, z workiem na plecach, ciągnięty przez zaprzęg reniferów. O tym dniu krąży wiele legend. Wiadome jest jedno – warto wierzyć w Świętego Mikołaja! 6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja.

Wraz z tak magicznym świętem obchodzimy również Dzień Anioła. Jest to w wielu religiach byt duchowy, który służy Bogu i wypełnia jego zamysły. Z innych języków oznacza posłańca. Jest z natury dobry. Tradycja chrześcijańska jednak dopuszcza również pojęcie upadłego anioła. Jest to szatan, który popadł w pychę. Oświadczył bowiem, że nie będzie służył ludziom, którzy są istotami niższymi od aniołów.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.