4 maja – Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen

starwars-300x300-300x300Dziś swoje święto obchodzi jedna z serii najlepszych filmów science – fiction na świecie. Chyba nie ma osoby, która by o niej nie słyszała. „Star Wars”, czyli „Gwiezdne Wojny” to nie tylko film, ale również komiksy i gry.

Trzon stanowi sześć filmów, których części ukazywały się w nietypowej kolejności:
1. 1977 rok – Gwiezdne Wojny: część IV – Nowa nadzieja
2. 1980 rok – Gwiezdne Wojny: część V – Imperium kontratakuje
3. 1983 rok – Gwiezdne Wojny: część VI – Powrót Jedi
4. 1999 rok – Gwiezdne Wojny: część I – Mroczne widmo
5. 2002 rok – Gwiezdne Wojny: część II – Atak klonów
6. 2005 rok – Gwiezdne Wojny: część III – Zemsta Sithów

Każdy z filmów rozpoczyna zdanie: „Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…”. Części IV, V i VI opowiadają o młodym bohaterze – Luke’u Skywalkerze. Wychowywany przez ciotkę i wuja pewnego dnia staje się rycerzem Jedi. Nieświadomy walczy z Lordem Vaderem, który okazuje się być jego ojcem. W pierwszych częściach, które wyszły później, ukazana jest historia Lorda Vadera przed poznaniem Imperatora i przejściem na złą stronę mocy. W rzeczywistości nazywa się Anakin Skywalker i również był mistrzem Jedi. Film ten to nie tylko walki, ale również niesamowite przygody bohaterów. Opowiada o prawdziwych wartościach takich jak miłość, przyjaźń i przywiązanie.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen. W Warszawie stowarzyszenie Star Wars Artistic Team zaprasza na przedpremierowe pokazy odcinków serialu „Wojny Klonów”, gry i teleturnieje, a także konkursy z nagrodami. Osobiście serdecznie polecam każdą z części „Star Wars”. Paradoksalnie kobiety również mogą znaleźć w nich coś dla siebie. Wiecie już co robić w ten chłodny jak na maj, sobotni wieczór. :)

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.