30 października – Dzień Spódnicy

skirtMini, a może maxi? Każda z nas preferuje inną długość spódnicy. Są doskonałe zarówno na uczelnię, jak i randkę z ukochanym. W dzisiejszych czasach spódnica jest nieodłącznym elementem każdej kobiecej szafy. A do Panów ciężkie pytanie z samego rana: wiecie, czym się różni spódnica od sukienki? 🙂

W zeszłym roku must have każdej pani była długa spódnica z koronki, z krótką halką pod spodem. W sezonie jesień/zima 2013 również możemy spotkać spódnice maxi. Na ogół są one proste, w różne kolory (najlepiej odcienie czerwieni i brązu). Mogą mieć one również jakiś ciekawy wzór. Z mody nigdy nie wyszły klasyczne, ołówkowe spódnice, które są idealne na oficjalne okazje – zarówno za kolano, jak i przed. Sportowe spódnice, które są długie i bawełniane idealnie nadają się do botków. Możemy je założyć na zakupy z przyjaciółkami, jak i na uczelnię. Spódniczki lekko rozkloszowane, ze skóry lub skaju nadal okupują półki sklepowe, a nosi je coraz więcej pań. Modne są zarówno dopasowane spódniczki w geometryczne wzory, a także klasyczne, granatowe, przed kolano.

Istotny jest jednak fakt, że dawniej spódnica była częścią garderoby męskiej. Kobiety nosiły długie, piękne suknie, a mężczyźni spódnice. Zostały one później wyparte przez spodnie, jednak w niektórych kulturach wciąż utrzymują się, jako ubranie męskie, np. w Szkocji.

W Polsce ten typ ubrania należy wyłącznie do pań. Może zatem, moje kochane założycie dzisiaj z tej okazji spódnicę? 30 października – Dzień Spódnicy.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.