25 października – Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, Dzień Kundelka

dogPaździernik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Nic więc dziwnego, że to właśnie w nim obchodzimy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Zwierzęta są jak dzieci, a zwłaszcza zwierzęta domowe. Bezbronne, potrzebują człowieka do przetrwania. Dlatego też potrzebne są ich prawa. Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy znęcają się nad zwierzakami. Powinniśmy pamiętać, że one nam ufają, a robiąc im krzywdę ranimy je nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Antoine de Saint – Exupéry napisał w „Małym Księciu”: „Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.”. Pamiętajmy o tym. Przygarniając zwierzątko i „oswajając” je ze sobą, przywiązujemy się do niego, a ono do nas. Stajemy się za nie odpowiedzialni.

25 października obchodzimy również Dzień Kundelka. Tego dnia schroniska często organizują dni otwarte. Chcą, aby ludzi przychodzili i przygarniali pod swoje skrzydła pieski nierasowe. Właściciele takich psów organizują również wystawy. Wszystko po to, aby uszczęśliwić swoje czworonogi i odpowiednio świętować ich dzień.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz