2018 – dobra zmiana?

Trudno stwierdzić, czy rozpoczynający się rok będzie lepszy niż poprzedni, lecz nadejście nowych 365 dni dodaje nam otuchy. 1 stycznia – w magiczną datę – zamieniamy się w tabula rasę, stawiamy sobie nowe cele, na których realizację zabrakło nam czasu w 2017 roku (ewentualnie w 2016 lub… kilka lat wcześniej).

„Nowy rok motywuje, choć ja za stary podziękuje”. 

Sądy, sankcje, smog, puszcze, gimnazja, rosyjskie mafie, warszawskie kamienice czy Kulson – to tylko niektóre z „top haseł” minionego roku. Na brak wrażeń polscy obywatele nie mogli narzekać. Większą część emocjonujących wydarzeń dostarczyli nam oczywiście politycy, a także publicyści i osoby ze sztuką spowinowacone. Oto 5 rzeczy, które kojarzą nam się z minionym rokiem:

 

1. Antoni Macierewicz i jego tajemnice.

Książka „Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka, wzbudziła wiele skrajnych emocji wśród polskiego społeczeństwa. Tajemnice polityka sprowadzają się głównie do kontrowersyjnych, wieloletnich powiązań z rosyjskimi służbami specjalnymi i rosyjską mafią. „Książka pokazuje jak się w Polsce robi politykę” – mówił autor. Polski rząd z informacjami znajdującymi się w książce nie zrobił nic, może oprócz samego zainteresowanego. Macierewicz doniósł do prokuratury wojskowej w sprawie rzekomej działalności terrorystycznej Piątka. Autor, nie zważając na ilość spraw sądowych wytoczonych przeciwko niemu, jest już w trakcie pisania kolejnej książki. Być może pojawi się ona właśnie w tym roku?

 

 

2. „Artur Rojek koncert w NOSPR”.

W skład albumu wydanego 3 listopada 2017 wchodzą materiały nagrane podczas koncertu w Katowicach, na Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Współtwórczość Artura Rojka, jego zespołu oraz Orkiestry, cofają nas do tego niecodziennego wydarzenia. Płyta to połączenie piosenek autorskich Rojka z coverami zespołu Myslovitz (którego był wokalistą) oraz piosenek grup Lenny Valentino. Album jest doskonałym dowodem na to, że artysta nie składa się z ciągłych powtórzeń! Utwory skomponowane zostały z myślą o tych, którzy potrafią docenić wrażliwość dźwięków. Idealne jako dodatek do dobrej książki i świętego spokoju.

 

 

 

3. Instagram Kasi Nosowskiej.

W poprzednim roku dowiedzieliśmy się, że działalność zespołu Hey zostanie zawieszona na bliżej nieokreślony czas. Zawiedzeni fani mogą pocieszać się regularnym widokiem liderki zespołu, Kasi Nosowskiej w sieci. Wokalistka swój artyzm postanowiła przelać na instagramowy profil. Krótkie filmiki jakie publikuje, są bez wątpienia odkryciem 2017 roku. W każdym z nich, artystka w zabawny sposób wygłasza swoje przemyślenia. Często są to trafne spostrzeżenia dotyczące bieżących spraw rozpoczynające się od #ajażemjejpowiedziałaKaśka. Fanów dobrego humoru, jeśli jeszcze nie widzieli, odsyłamy:  https://www.instagram.com/nosowska.official/?hl=pl

4. Afera reprywatyzacyjna.

Jak co roku – temat reprywatyzacji. Hanna „Czyściciel” (epitet użyty na łamach „Gazety Polskiej”) Waltz zwróciła uwagę całego narodu, szczególnie warszawiaków. Afera reprywatyzacyjna w sprawie kamienicy przy Noakowskiego 16, niezaprzeczalnie była troską 2017 roku dla prezydent miasta stołecznego. Rodzina Waltzów może zakończyć sprawę biedniejsza o 5 mln. Czasem trzeba tańczyć jak nam zagrają, nawet walca. Jaki koniec będzie miał pląs po kamienicy? O budżet rodziny nie należy się martwić. Zawsze można pójść drogą Mateusza Kijowskiego, trzeba tylko wpisać odpowiedni KOD.

5. Gang Świeżaków.

Świeżaki podbiły serca wielu Polaków. Między sklepowymi półkami toczono boje o te jakże niezwykłe maskotki. Akcja z warzywno-owocowymi zabawkami, miała na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Kto wie, może Świeżaki zmieniły rzeczywistość na tyle że w tym roku fit życie będzie jeszcze bardziej powszechne.

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)