2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

ksiazki-300x225„Na tapczanie siedzi leń. Nic nie robi cały dzień.”

O tak, z całą pewnością ten cytat pasuje do mnie. Dziś ostatni dzień błogiego lenistwa. Od jutra wracamy na uczelnię. Jak wam minęły święta? Mi osobiście za szybko…

Powyższy cytat przywołałam jednak w innym celu. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Jakie są wasze ulubione książeczki z dzieciństwa? Ja zaczytywałam się w wierszach Brzechwy i Tuwima, które po pewnym czasie znałam na pamięć.

„Akademia Pana Kleksa”, „Kwiat Paproci”, „Mała Księżniczka”, „Kopciuszek” – to pierwsze z bajek mojego dzieciństwa, które przychodzą mi do głowy.

Bajki nie tylko bawią, ale i uczą. Każda z nich niesie za sobą pewien morał, który z wiekiem rozumiemy w inny sposób niż dawniej.

Dzisiejsze święto zostało ustanowione w 1967 roku. Każdego roku jego gospodarzem jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Organizowane jest w dzień urodzin jednego z najsłynniejszych twórców baśni na świecie – Hansa Christiana Andersena.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.