18 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, Urodziny Dziadka Mroza

dymPapierosy zatruwają nam życie. Bardzo trudno jednak wyzbyć się tak okropnego nałogu. Wielu ludzi zaczyna palić we wczesnych latach młodzieńczych, zupełnie nie zdając sobie sprawy ze skutków. Gdy dorastają i są świadomi wszystkiego, ich nałóg wygrywa, ponieważ nie rzadko brakuje im silnej woli do jego pokonania. Tak, tylko ona może walczyć z nałogiem. Wszelkie bowiem plasterki i gumy wspomagające, to pic na wodę fotomontaż.

Dzisiejszy dzień ma na celu wsparcie osób, które borykają się z rzuceniem palenia. Na zasadzie „Jest nas wielu, dasz radę” motywuje do nie przestawania w walce z nałogiem. Pamiętajcie, że zatruwanie samego siebie z całą pewnością jest indywidualną sprawą. Warto jednak pamiętać o tych, którzy przebywają z nami dookoła, kiedy my zaspokajamy nasz głód nikotynowy. Nie raz już bowiem udowodniono, że bierne palenie jest sto razy gorsze.

Pokonajmy swoje słabości, bądźmy asertywni. Nie pozwólmy, żeby nasz wróg numer jeden – papieros – śmiał się nam prosto w twarz. 18 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

dm

Dzisiejszy dzień niesie za sobą jeszcze jedno święto. Mroźne dni nadchodzą wielkimi krokami, warto więc o nim pamiętać. Któż z nas bowiem nie zna historii Dziadka Mroza? Podobno jego żoną jest Starucha Zima, a córką Śnieżynka. Postać ta jest spopularyzowana głównie w Rosji. Przychodzi na Nowy Rok i rozdaje dzieciom prezenty. Często mylona (o zgrozo!) z Mikołajem. Dziś obchodzi swoje urodziny. 18 listopada – Urodziny Dziadka Mroza.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.