13 grudnia – Dzień Telewizji dla Dzieci

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Weszłam dzisiaj do swojego pokoju i od progu rzucił mi się w oczy widok mojej siostrzenicy, oglądającej bajki. Oczywiście są to bajki, które jak dla mnie nie powinny być puszczane na kanałach dla dzieci. Sama kiedyś obejrzałam tego typu program i doszłam do takich wniosków. Dlatego też stwierdziłam, że taki dzień jak dziś jest zbędny, ale…

Wszystko ma również swój plusy. Cieszy mnie, że każdy widz, bez względu na wiek, może znaleźć w telewizji coś dla siebie. Od tego też są telewizje tematyczne. Dzieci mogą od rana do wieczora siedzieć przed telewizorem i oglądać swoje ulubione bajeczki. Ale czy to jest zaleta? Rodzice często zmuszają do tego dzieci, aby te nie zawracały im głowy i zajęły się same sobą. To nie jest wyjście z sytuacji.

Pamiętajmy, że każde dziecko potrzebuje naszej miłości. Nie powinno się od nas separować, oglądając przez cały dzień bajki, a zwłaszcza takie bajki. Wpływa to źle na ich psychikę, która w dzieciństwie jest bardzo mocno kształtowana. Nie powinniśmy popadać w skrajności i całkowicie im zabraniać telewizji. Pamiętajmy, że jesteśmy od tego, żeby uczyć nasze dzieciaczki umiaru. 13 grudnia – Dzień Telewizji dla Dzieci.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.