10 listopada – Dzień Młodzieży, Dzień Jeża

youth„Ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat, przed nami siódme niebo…” – śpiewał Maciej Kossowski. Jest to jedna z polskich piosenek, które kojarzą się z młodością. Każdy może czuć się młody, bez względu na wiek. Nie ważne jest ile mamy lat, a to jak młodo się czujemy.

Młodzi są pełni energii i zapału do życia. Wszyscy mówią, że młodzieńcze lata są najpiękniejsze. Jan Paweł II kochał młodych. W 1985 roku zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży. W 1991 roku odbyły się one w Polsce, w Częstochowie. Papież zawsze potrafił się dogadać z młodzieżą, nigdy się nie wywyższał, był dla nich przyjacielem. ŚDM są kontynuowane przez jego następców. Wciąż przyciągają miliony młodych ludzi, którzy chcą być bliżej Boga.

Fajnie być młodym. Powinniśmy z tego korzystać, jak najdłużej się da. Najważniejsze jest to, żeby zachować młodość ducha. Ja mam babcię, która do tej pory czuje się młodo i to jest piękne. 10 listopada – Dzień Młodzieży.

10 listopada niesie za sobą jeszcze jedno święto. Dzień Jeża. Są to maleńkie ssaki,hedgehog pokryte sztywnymi włosami, u niektórych w postaci kolców. Dużo osób się ich boi, ale w rzeczywistości są to cudowne zwierzątka. Pamiętajcie, że jeże są pod ochroną!

 

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz