10 grudnia – Dzień Bota

botRoboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty, roboty… Roboty są wszędzie.
Żyjemy w czasach, gdy w wielu rzeczach wyręczają nas maszyny. Samo słowo bot pochodzi od nazwy robot. Wiadomo, że roboty już od dawna wyręczają ludzi. Bot jest programem, który wykonuje pewne czynności w zastępstwie człowieka.

Nazwa ta spotykana jest najczęściej w grach online. Gdy gracz jest „Away From Keyboard”, wystarczy żeby ustawił bota, a ten wykona wszystko za niego, m.in. w celowaniu lub strzelaniu. Z tego co mi wiadomo, nie jest to jednak mile widziane przez innych graczy.

Pamiętajmy, żeby roboty nie wyręczały nas w każdej dziedzinie życia. Jest to o tyle groźne, że niedługo zaczną również za nas myśleć i czuć. To nie wydaje się fajne. Zwłaszcza, gdy stają się mediatorem pomiędzy dwojgiem ludzi. Jest to wówczas zbyt mechaniczna komunikacja. Dzisiaj jednak możemy na to pozwolić. 10 grudnia – Dzień Bota.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.